Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Cemal BALIBEY

Cemal BALIBEY

1960 yılında Niksar'da doğdum. Yatılı olarak okuduğum Kırıkkale İHL.'ni 1978-79 döneminde bitirdim. Ardından Ordu/Korgan kasabasının ücra bir köyünde on yedi ay süren maceralı bir imam hatiplik görevini yaptım. 80 ihtilali öncesi Bursa İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde bir yıl okudum. 1979 Şubat'ında Anadolu'dan gelerek katıldığım Metin Yüksel'in cenazesi beni etkilemişti. Bu nedenle ikinci kez sınavlara girdiğimde bütün tercihlerimi İstanbul'daki fakülteler oluşturmuştu. Nasibimize Orman Fakültesi düştü. Fakültede değerlerine, ülkesine, milletine bağlı nesiller yetişmesi için mücadele verdik. O yıllar Orman Fakültesi'nde yaptıklarımızla, diğer üniversiteli arkadaşlarımız arasında "Ormancı Cemal" olarak anılır olduk. 40 yılı aşan bir süredir Orman Fakültesi öğrencisi ve mezunlarıyla ilgimi sürdürüyorum.

İstanbuldaki gençlik faaliyetlerini devam ettirmek için 1984'te mezun olduğum fakültede yüksek lisansımı üç yıla uzatarak tamamladım. Daha sonra da İstanbul'da kaldım ve üniversitedeki gençlik faaliyetlerini devam ettirdim.

90'lı yıllarda Bahattin Yıldız'ın teşvikleri ile yayıncılığa başladım. Gençlerin uğrak noktası olması konusunda, başlangıcından beri Özgün Yayınevi'nin işlevini yerine getirmesi için gayret ediyorum.

Orfamder Kurucu Başkanı, birkaç dönem İnsan Vakfı yönetimi, İMH Yüksek İstişare Kurulu ve İ.Ü. Kurucular Kurulunda görev aldım.

  • Eposta

Cemal BALIBEY - Makaleleri